ÕNNELIK TÖÖTAJA (teab kuidas hoida ja luua suhteid, mis aitavad kaasa isiksuse arenemisele ja tervenemisele.)

NB! KOOLITUS MÕELDUD VAID TEADLIKELE JA HOOLIVATELE ETTEVÕTETELE!

Kui oled ettevõttest, kes hoolib iseenda ja oma kolleegide füüsilisest ja vaimsest tervislikust seisundist, töövõimekusest ja motivatsioonitasemest, siis  ... loe edasi. 
Hiljuti käis minu vastuvõtul neljakümnendates mees, kes rääkis suhtekriisist ja temale ootamatuna tulnud naise jutt lahkumineku soovist. Veelgi enam oli ta häiritud oma keha reaktsioonist: "Kui mu ülemus teaks, et ma pole 3 nädalat suutnud tööd teha, siis ilmselt oleks ta mu juba vallandanud. Ma ei suuda keskenduda, ma praktiliselt ei maga ega söö, mul on pidev ärevus ja ma ei oska midagi sellega ette võtta ... Mis mõte on olnud kogu sellel töörabamisel, kui ma kaotan oma pere? ..." Paljud mehed ja ka naised on üllatunud oma tugevast keha reageeringust, nad poleks eales arvanud, et probleemid suhtega võivad neid nii oluliselt mõjutada. Eestis lahutatakse üle poolte abieludest. Iga lahutusega kaasneb suur eluline muutus ja intensiivne stress, mis mõjutab kõikide osapoolte nii vaimset kui füüsilist tervist ja võimekust ja see väljendub ka töistes tegemistes. 
Eesti inimestel pole kombeks oma paarisuhetest avalikult rääkida ja enamasti me ei teagi, et kõrvalaua taga  olev kolleeg võib kannatada suure stressikoorma all. Eesti inimestel pole kombeks oma suhte pärast kurta ega abi otsida, sest enamusele tundub, et suhetega saadakse ise hakkama ja on häbiasi minna abi küsima.
Kui arvad nagu minagi, et inimesed võiksid olla teadlikumad, et:
  • lähisuhete kvaliteet mõjutab otseselt inimese füüsilist ja vaimset tervist ning võimekust; 
  • lähisuhte kvaliteet sõltub mõlemast osapoolest, kes selle suhte on loonud;
  • suhet saab alati muuta - nii halvemaks kui paremaks;
  • suhte paremaks muutmiseks tuleb teha midagi teisiti kui siiani on tehtud;
  • maailmas on olemas teadmised ja praktiline kogemus, kuidas muuta lähisuhteid paremaks, 
siis kutsu oma organisatsiooni paarisuhte koolitaja.

Kui suudaksime teadvustada, et paarisuhte kvaliteet mõjutab meie füüsilist ja vaimset tervist väga suurel määral, siis mõistaksime paremini, miks mõni teenindaja, ametnik, õpetaja, bussijuht, ülemus, alluv, lauanaaber, kaasliikleja jne. käitub pahuralt, ebaviisakalt, tasakaalutult, justkui ta oleks pikemat aega väga suure stressi all kannatanud. Ilmselt ongi. Keegi tark mees on öelnud, et kõige hullem pole see, et inimesed kannatavad, vaid see, et nad kannatavad üksinda. Üksinda kannatamises puudub võimalus saada abi, saada teisi vaatenurki ja leida lahendusi, mis olukorda kergendavad. Üksinda kannatamine süvendab probleemi. 

Pole just tavaline nähtus, et organistasiooni kutsutakse esinema paarisuhte koolitaja/terapeut. Samas on paljud, minu kliendid küsinud, et miks neid teadmisi pole neile varem räägitud. Paar klienti on mind kutsunud oma organisatsiooni, et räägiksin ka teistele paarisuhete mõjust meie elukvaliteedile, suhtefaasidest, konfliktide tekkimisest ja tööriistadest, mis aitaks muuta konfliktid suhet tugevdavateks kogemusteks; kuhu kaob kirg ja armastus, kas neid on võimalik taastada; miks tekivad kõrvalsuhted, kas neid on võimalik ennetada jne. 
Mõned nädalad pärast ühte koolitust helistas meesterahvas ja jagas, et algul tundus talle tõesti jabur, et töökeskkonda tuuakse isiklik ja intiimne teema ning tal oli koolituse alguses tõsine vastupanu sellel osaleda, kuid mõne aja möödudes kuulas ta juba huviga, sest teoorias ja näidetes oli palju äratundmist ja paralleelide tõmbamist oma eluga. See kõik puudutas teda ja tekitas huvi ning lootust, et suhet on siiski võimalik muuta. Ta helistas, kuna oli rääkinud oma kaasaga ja nad otsustasid, et on valmis oma suhet teadlikult arendama ning soovivad tulla suhteteraapia vastuvõtule. 

Paarisuhe on teekond, mis viib meid sügavele iseendani, võimaldades selgelt näha meie tugevusi ja arengukohti. Juhu, kui meil on olemas tahe, vajalikud teadmised ja oskused, siis saab partnerist meie parim õpetaja ja tervendaja.
Kui Teie organisatsioonil tekkis huvi ja soov tuua oma töötajateni rohkem infot, kuidas luua kindel tagala - töötav ja toimiv paarisuhe, mis tagab tugevama füüsilise ja vaimse tervise ning parema elu- ja töökvaliteedi, siis võta minuga ühendust. Minu kontaktid: 

telefon: 56 152 958
e-post: sillejogeva@gmail.com
või saada mulle teade siit: 

Email again: