Suhteteraapia
Minu vastvõtud toimuvad Tartus ja Otepää lähedal oma kodukontoris. 
Email again:
Imago suhteteraapia on mõeldud paaridele, kes:
  • kogevad oma suhtes raskusi ning soovivad konflikte lahendada,
  • mõtlevad lahutusest ent otsivad veel väljapääsu, et jätkata kooselu uut moodi,
  • otsustavad kooselu alustada ning soovivad kohe algusest peale teadlikult oma suhet luua ja arendada,
  • soovivad rikastada oma kooselu ja kogeda veelgi sügavamat kontakti oma armastatuga.

Imago suhteteraapia on loonud dr. Harville Hendrix ja selles on integreeritud erinevad psühholoogilised, käitumuslikud, filosoofilised ja vaimsed lähenemised. Osalejad, kes on kogenud Imago suhteteraapia teooria ja praktika mõju läbi töötubade, kirjanduse ja nõustamise ütlevad tihti, et Imago suhtetöö on lihtne ja arusaadav. Imago aitab paremini mõista, miks me üleüldse armume ja miks järgnevad konfliktid ning kuidas nendega toime tulla. Just teadmatus on see, mis tekitab lootusetust ja jõuetust. Imago suhtetöö näitab suhtepaarile kätte uue suuna, mis loob soodsa võimaluse eluterve, usaldus- ja armastusväärse suhte loomiseks. 

Meil ei ole vaja leida õiget partnerit, vaid saada ise õigeks partneriks ja õppida  kasutama  oma suhet isiklikeks muutusteks ja arenguks.


Mida oodata Imago paarisuhte nõustamiselt:

Kui tulete oma paarilisega esmakordselt paarinõustamisele, siis tunnete end tõenäoliselt ebakindlalt ja ärevalt. Peagi aga olete meeldivalt üllatunud, sest ärevus möödub juba seansi esimestel minutitel kui terapeut tutvustab nõustamise struktuuri. Oluline on teada, et:

  • efektiivse tulemuse saavutamiseks kulub keskmiselt 10-12 seanssi; 
  • Imago suhtetöö seansil toimub dialoog suhtepaari vahel, nõustaja toetab ja juhendab, et Imago dialoog kulgeks turvaliselt ja püstitatud eesmärgi täitmise suunas.
  • seansside vahepeal on oluline keskenduda kodustele ülesannetele, mis on ülesehitatud põhimõttel, et teadvustada ja jagada oma partneriga olulist ja väärtuslikku informatsiooni;
  • oluline on järjekindlalt praktiseerida Imago dialoogi, mis teeb jagamise turvaliseks ja loob sügavama kontakti;
  • nõustamise käigus õpitakse nii seda, kuidas tulla toime konfliktidega kui ka seda, kuidas hoida ja luua suhe, mis pakub mõlemale poolele rõõmu ja rahulolu.

Kes on Imago suhtetöö terapeudid?

Imago suhtetöö terapeudid omavad rahvusvahelist sertifikaati, mis on väljastatud Rahvusvahelise Imago Instituudi poolt. Vaata: www.imagorelationship.org 
Kahjuks leidub Eestis terapeute, kes pakuvad Imago suhteteraapiat ilma, et oleksid läbinud väljaõpet või omaksid vastavat serifikaati. Kui tekib kahtlusi, siis küsi julgelt seritifikaati näha. Seritifikaat näeb välja selline: 
Harvardi Ülikooli Grand Study, mis on uurinud inimeste heaolu üle 75 aasta, kinnitab, et turvalises ja teadlikus lähisuhtes elavad inimesed kauem, nad on nii füüsiliselt kui vaimselt tervemad ja õnnelikumad ning nende majanduslik seis on parem, nad saavad regulaarselt kogeda sügavat rahulolu, lähedust, koostööd ja mõistmist.