Suhet on alati võimalik muuta!

Jätkan raamatu "Getting The Love You Want" blogi kirjutamist. See pole niivõrd kokkuvõte loetust vaid pigem minu mõtted, mis mul lugemise ajal tekkisid. Seekord lugesin läbi  raamatu I peatüki - LOVE, LOST, FOUND
Loe lisaks

"Getting the Love You Want" raamatu lugemise blogi

Hetkel, mil aega lugemiseks on rohkem, otsustasin taas võtta kätte Harville Hendrix’i ja Helen LaKelly Hunt’i kirjutatud inglise keelse raamatu “Getting the Love You Want”, mis ilmus eelmisel aastal 2019, kui esmatrükist möödus 30 aastat. Uus raamat on ilmunud oluliste täiendustega, seega ootab mind ees taaskord põnev lugemine. Eesti keeles ilmus antud raamatu eelmine trükk aastal 2011.

Tean juba ette, et antud raamatus on palju kohti, mis mind taas kõnetavad ja mõtlema panevad. Proovin seekord oma mõtted kirja panna ja teen seda avatult ja avalikult. Tean, et minu õigekirjaoskus pole kaugeltki kiita ja hoiatan ette, et kui sind kirjavead väga häirivad, siis pole mõtet end edasi lugemisega piinata :) Kui sind huvitab rohkem see, mida püüan öelda, siis olem rõõmus ja tänulik, et saan sinuga omi mõtteid jagada. Sinu kommentaarid on väga teretulnud!


Loe lisaks

Koolitus mis muudab ...

12. - 14. oktoobril toimub Otepääl Karupesa hotellis järjekordne suhtekursus "Teekond soovitud armastuseni". See on kursus, mis muudab teie paarisuhte paremaks, kuid seda vaid juhul, kui tulete kohale ja teete kõik harjutused kaasa algusest lõpuni. 
Kuidas ma julgen seda nii kindlameelselt seda väita? Olen antud kursust korraldanud 7 aastat ja ise läbi viinud üle kümne korra ning näinud neid muutusi oma silmaga ja kuulnud osalejate tagasisidet oma kõrvaga :) On käinud palju skeptikuid, kes kursuse lõpus on kinnitanud, et vaatamata korralikule skeptilisusele, millega nad kursusele tulid, tuleb nel tunnistada, et midagi olulist juhtus nende suhtega sel kursusel ja nad on südamest tänulikud, et nad ikkagi tulid, jäid ja kaasa tegid. 
Kui soovid muutusi oma suhtesse, siis tule vaatama ja kaasa tegema, sest vaid nii saad muuta elu olulisema suhte kvalitatiivsemaks ja tulemusi naudivad kõik teie lähedased. Mis saab olla veel parem, kui sa sa ise või su vanemad või täiskasvanud lapsed on turvalises, usaldusväärses, lähedases ja õnnelikus suhtes? 

Loe lisaks

VÄLJA MÜÜDUD!

Sügisel on toimumas kaks koolitust. "Teekond soovitud armastuseni" Pärnus ja "Põlvkonnad dialoogis" Tallinnas. Mõlemad koolitused olid välja müüdud. 
Loe lisaks

Põlvkondade dialoog - töötuba aprilli lõpus

Põlvkonnad dialoogis on töötuba emadele-isadele ja nende täiskasvanud tütardele-poegadele.

Meie elu mõjuvõimsaim suhe on meie suhe oma ema-isaga. See on suhe, mis on meid kujundanud ja mõjutab meie suhteid veel tänagi.
Loe lisaks

Tule ja tutvu Imago suhteteooria ja praktikaga


2-päevane sissejuhatus Imago kliinilise suhteteraapia väljaõppesse.

Imago suhtetöö teooria aitab meil aru saada, miks me valime just sellise partneri ja miks lähedane paarisuhe on paljudele meist nii keeruline. Imago suhtetöö teooria annab klientidele praktilised oskused ja arusaama, et neil tuleb oma praegused suhtekonfliktid pöörata võimalusteks, mis aitavad terveneda praegustel ja minevikus kogetud suhtehaavadel.

Imago suhtetöö teraapia on loodud PhD Harville Hendrix ja tema abikaasa Helen LaKelly Hunt`i poolt. Antud teoorias on loogiliselt omavahel integreeritud erinevad psühholoogilised, käitumuslikud, filosoofilised ja vaimsed lähenemised, põimides sinna tänapäevased avastused ajust ja neurofüsioloogiast, mis kokkuvõttes annavad selge arusaama suhete olemusest ning praktilised oskused suhete arendamiseks.

Imago suhteteraapia on aidanud tuhandeid paare omavahelise kontakti taastamisel ja suhete loomisel uuel tasandil. Nüüd on ka sinul võimalus õppida, kuidas aidata iseennast ja teisi paare sarnaseid läbimurdeid saavutada.

 Imago suhteteraapiat iseloomustab:

  •              Teooria ja dialoogi lihtsus ja loogilisus ning teadlik vastutuse võtmine oma suhte kvaliteedi eest.
  •            Imago terapeut ei analüüsi ega paku lahendusi, vaid aitab paaril luua turvalise suhtekeskkonna, kus saab võimalikuks teineteise mõistmine, toetamine ja koostöö.

See 2-päevane kursus on krediteeritud Rahvusvahelise Imago Instituudi (IRI) poolt ja läheb arvesse kõigil, kes soovivad jätkata Imago suhteterapeudi õpinguid Imago kliinilises baastreeningus.

 

Aeg: 9-10. detsember, 2016

Koht: Tallinn, Helme 7b/48

Maksumus: 250$

Kursust juhendab kõrgema astme Imago suhteterapeut ja koolitaja Sille Jõgeva. Registreerimiseks palun saatke meil sillejogeva@gmail.com või helistage 372 56152 958Loe lisaks

Generatsioonide vaheline dialoog

Kujutage ette, et teil oleks võimalus oma emaga või isaga osaleda koolitusel, mille eesmärgiks on tervendada teie omavahelist suhet. Enamus kellega ma sellest juttu olen teinud, ei ole olnud sellisest võimalusest eriliselt vaimustatud ja sellel reaktsioonil on omad loogilised põhjused. Enamasti arvatakse, et nende vanem poleks valmis kuulama kõike seda, mida tal jagada oleks ja sellel minevikus kaevamisel poleks mingit mõtet, mis möödas, see läinud ...
Mul on olnud suurepärane võimalus osaleda kahel generatsioonide vahelise dialoogi töötoas ja muljed on imelised. Esimesel korral, see oli eelmisel aastal kui käisime pojaga Viinis, et sellest töötaoast osa saada, kuna Eestis paraku neid siiani pole läbi viidud. Olin väga, väga õnnelik, et mu poeg oli valmis minuga kaasa tulema ja me mõlemad saime kuhjaga positiivseid kogemusi ja meie suhe on muutunud minu arvates veelgi paremaks. Sel aastal õnnestus osaleda selles töötoas Zagrebis teist korda ja seekord assistendina. Liigutavaid muljeid jätkus ka selleks korraks.
Loe lisaks

Minu lood, minu piirid ja minu vastutus.

Olen ise oma elu looja.

Ma olen südamest tänulik, et näen ja saan täna asjadest teistmoodi aru kui aastaid tagasi. Minevikku vaadates saan aru, et ma olen teinud palju vigu ja seeläbi kogenud üksjagu stressi. Ma ei mõista end hukka, sest tean et andsin tookord endast parima oma toonaste teadmiste ja oskustega. Olen siiralt tänulik, kõigi õppetundide eest ja eriti väärtuslikud on need kõige valusamad õppetunnid, sest tänu nendele kogemustele on täna minu elu palju rahuldust pakkuvam ja turvalisem kui kunagi varem. Rahulolu on toonud teadlikkus ja vastutuse võtmine. Samuti teadvustan, et olen endiselt teel, mind ootab endiselt palju põnevaid õppetunde, veelgi teadlikum ja sügavamat rahu pakkuv tulevik.

Loe lisaks

6- nädalane paarisuhtekursus - uus viis armastada algab 29. oktoobril

Antud kursus on eelkõige õppeprogramm paaridele, mis põhineb Imago suhtetöö teoorial ja on väljatöötatud psühholoogia doktorite Harville Hendrix`i ja Helen LaKelly Hunt`i poolt. Imago suhtetöö teoorias on integreeritud erinevad psühholoogilised, käitumuslikud, filosoofilised ja vaimsed lähenemised. Osalejad, kes on kogenud Imago suhtetöö teooria ja praktika mõju läbi töötubade, kirjanduse ja nõustamise ütlevad tihti, et Imago on lihtne ja arusaadav ning ...  Loe edasi siit.
Loe lisaks

Suvise paarisuhte töötoa kohad on täis!

24-26 juulil toimub Pühajärvel taas suhtekursus "Teekond soovitud armastuseni", koolitajaks kogenud ja hinnatud terapeut/ koolitaja Washingtonist Rebecca Sears. Antud koolitusele on kõik kohad väljamüüdud ja mitmed paarid ootenimekirjas. 
Loe lisaks

Suhtekursus "Teekond soovitud armastuseni" registreerumine algas ja pooled kohad juba täis!

Kursus, mida soovitaks igale paarile olenemata sellest, millises faasis parajasti oma suhtega olete. Sobib neile, kes suhte alguses ja soovivad teada, kuidas luua oma unistuste suhe, samuti neile, kes on juba mõnda aega suhtes, aga asjad võuiksid ju veelgi paremini minna ja loomulikult neile, kes jõudnud kriitilisse seisu, kus suhtes palju pingeid ja segadust. Suhet saab alati muuta, eriti kui kursuse läbiviijaks on Washingtoni üks hinnatumaid terapeute - Rebecca Sears. 
Loe lisaks

Oktoobrikuu Imago Klubi toimub 21. oktoobril, kell 18.30

Imago Klubi alustas septembris uue hooga. Tänan kõiki, kes kohale tulid. Koos sai naerda ja ühtlasi ka tunnistada, et emotsionaalseid teemasid millega tegeleda on meil kõigil. Algus sai tehtud ja nüüd hoog sisse ja jätkame kuni järgmise suveni! Nii nagu kuulus joogaõpetaja on jooga kohta öelnud kehtib  ka Imago kohta - 1% teooriat ja 99% harjutamist. Harjutame eraldi ja harjutame koos! Oluline, et harjutame :)
Järgmine klubiõhtu toimub 21. oktoobril, kell 18.30 Pärnu mnt. 139c, III korrusel, Holistilise Teraapia Instituudi ruumides. Me jätkame RAHA teemaga, sest nagu paljud meist aru said ja kogesid, siis RAHA ise polegi teema, vaid pingete ja emotsioonide põhjused peituvad hoopis mujal. Kaevame edasi ja avastame uut nii enda kui partneri kohta. Abiks on kui võtate kaasa ühise visiooni, mille näidise leiate slaidide hulgast, mis kaasas manusega. Keda eelmisel korral polnud ja soovib meiega ühineda, siis olete oodatud, õhtu on üles ehitatud sedasi, et puudumine pole probleemiks. 
Loe lisaks

6. oktoobril alustame programmiga "13 nädalat suhtele"

Programm on mõeldud paaridele, kes soovivad pühendada 13 nädalat järjepidevalt oma suhte arendamisele ja parendamisele. Meie kogemused näitavad, et muutused toimuvad kõige kiiremini ja efektiivsemalt siis, kui asjaga järjepidevalt tegeleda.
Loe lisaks

5. novembril algab paarisuhtekursus - Uus viis armastada

Antud kursus on eelkõige õppeprogramm paaridele, mis põhineb Imago suhtetöö teoorial ja on väljatöötatud psühholoogia doktorite Harville Hendrix`i ja Helen LaKelly Hunt`i poolt. Imago suhtetöö teoorias on integreeritud erinevad psühholoogilised, käitumuslikud, filosoofilised ja vaimsed lähenemised. Osalejad, kes on kogenud Imago suhtetöö teooria ja praktika mõju läbi töötubade, kirjanduse ja nõustamise ütlevad tihti, et Imago on lihtne ja arusaadav ning aitab paremini mõista nii armumisfaasi kui sellele järgnevaid konflikte. Just teadmatus on see, mis tekitab lootusetust ja jõuetust. Imago suhtetöö näitab paarile kätte uue suuna, mis loob soodsa võimaluse eluterve, usaldus- ja armastusväärse suhte loomiseks.
Kursuse eesmärgid:
  • teadvustada ja mõista, et oma suhet on alati võimalik muuta
  • omandada teadmised ja praktilised oskused, et liikuda oma suhtes sügavama ühenduse, läheduse, usalduse ja armastuseni. 
Kursus algab 5. novembril, Pärnu mnt 139c, III korrusel Holistilise Teraapia Instituudi ruumides, Kohtume 18.00- 20.30 ja kokku kuuel kolmapäeva õhtul.
Maksumus: 112,5 € ühele inimesele ehk 225€ paarile.

Registreerumiseks palun helista tel. 56 152 958 või kirjuta oma soovist sillejogeva@gmail.com. Koht kursusel on garanteeritud pärast arve tasumist.
Loe lisaks

16. Septembril toimub selle hooaja esimene Imago Klubi

Imago Klubi on mõeldud paaridele, kes soovivad kord kuus võtta teadlikult aega, et pühenduda oma suhte arendamisele ja hoidmisele. Samuti on garanteeritud meeldiv seltskond ja kvaliteetne aeg oma partneriga.

Kohtumine toimub 16. septembril, kell 18.30 - 21.00, Pärnu mnt 139c, III korrusel Holistilise Teraapia Instituudi ruumides. 
Imago klubi teemad tulevad minu juurde elust enesest. Hiljuti kirjutas mulle Äripäeva ajakirjanik investeerimise teemal, et kommenteeriksin, kuidas aidata paare, kel erinevad soovid ja vajadused seoses raha paigutamisega. Kuna rahaga seotud teemad on paaride puhul väga sagedane, siis mõtlesin, et miks mitte puudutada taas seda teemat ka Imago klubis. 
Seega peame dialoogi rahast ja oleme uudishimulikud, kust tulevad meie põhimõtted, hirmud ja väärtused seoes rahaga. Loome ühise nägemuse, kuidas selle teemaga teha mõnusat koostööd ja olla teineteisele toeks.
Imago klubi maksumus on 10 eurot inimese kohta. Palun oma tulekust eelnevalt teada anda, kas telefoni või meili teel. Tel: 56 152 958 võisillejogeva@gmail.com
Loe lisaks